Usługi coachingowe

Zapraszam Cię do skorzystania z usług coachingowych w podejściu ericksonowskim – skoncentrowanym na rozwiązaniach. Podczas naszych spotkań tworzę bezpieczną przestrzeń, wypełnioną szacunkiem i zaufaniem, co stanowi fundament naszej współpracy.

Prowadzony przeze mnie coaching oparty jest na 5 głównych zasadach Miltona Ericksona:

  • 1

Zasada OK – ludzie są OK tacy, jacy są

– każdy z nas jest OK – ze swoją niepowtarzalnością i unikatowością. Każdy z nas ma prawo do zmiany, uczenia się i rozwoju przez całe swoje życie. Jako coach nie oceniam, niczego nie narzucam, traktuję Cię z szacunkiem, jaki należy się Tobie i Twoim wartościom.

  • 2

Ludzie mają w sobie wszystkie potrzebne im zasoby

podjąłeś decyzję o zmianie to znaczy, że masz lub możesz zdobyć wszelkie niezbędne zasoby, które będą Ci potrzebne do osiągnięcia tego co pragniesz. Wszystko czego potrzebujesz, możesz znaleźć w samym sobie.

  • 3

Człowiek zawsze dokonuje najlepszego możliwego wyboru w danym momencie

– jesteś w pełni odpowiedzialny za dokonywane przez siebie wybory i decyzje. Patrząc wstecz na swoje życie często widzimy popełniane przez nas błędy i życiowe katastrofy. Kiedy jednak zmienimy perspektywę i otworzymy się na szerszy kontekst w/w zdarzeń zobaczymy, że właśnie w tamtym momencie był to nasz najlepszy, możliwy wybór. Dokonaliśmy go w oparciu o swoje umiejętności, wiedzę i możliwości, jakimi wówczas dysponowaliśmy.

  • 4

Każdemu zachowaniu towarzyszy pozytywna intencja

wszyscy podejmujemy działania, które w jakiś sposób nam nie służą, przez co możemy siebie negatywnie oceniać.  Nasze ludzkie wybory wynikają z głębokiej, wewnętrznej potrzeby dbania o siebie i mimo, że czasami przybierają niesłużącą nam formę, to kryją się za nimi pozytywne intencje. W trakcie procesu coachingowego nie oceniam Twojego zachowania, a szukam tego, co kryje się za danym zachowaniem, postawami czy decyzjami. Wszystko po to, aby pogłębiać i docierać do prawdziwych wartości, którymi kierujesz się w swoim życiu.

  • 5

Zmiana jest nieuchronna

- nasze życie podlega ciągłej transformacji, czy to akceptujemy, czy też nie. Naturalne jest to, że to, co nowe, nieznane może budzić lęk, ale równie dobrze może budzić ciekawość. Zmiany nie jesteś w stanie powstrzymać, ale możesz wpłynąć na to, jaka będzie Twoja reakcja na zmianę.

Shopping Basket